آزمون یاب: مرجع تخصصی پرسشنامه و پاورپوینت

پرسشنامه, پروتکل درمان, پاورپوینت, پروپوزال

آزمون یاب آزمون یاب

اطلاعیه فروشگاه

جهت جلوگیری از خطای بانکی در هنگام خرید، vpn یا فیلترشکن خود را غیرفعال کنید ........ ........... .......... .... ........... ......... .... ..... انجام تراکنش های کمتر از مبلغ 5000 تومان با کارت های بانک ملی ممکن نیست (از سایر کارت های بانکی استفاده کنید) .... .... ... .. درصورت ناموفق بودن خرید، مجددا اقدام به خرید نمائید یا با کارت بانک دیگری خرید کنید و یا نام فایل درخواستی را به ایمیل azmonyab@gmail.com یا azmonyab86@ (تلگرام) بفرستید

ازمایش لرزش سنج مارپیچ - آزمایش سنجش مهارت انگشتان

ازمایش لرزش سنج مارپیچ - آزمایش سنجش مهارت انگشتان

عنوان آزمایش:

آزمایش سنجش مهارت انگشتان

ازمایش لرزش سنج مارپیچ

تعداد صفحات:   12

نوع فایل:    WORD

 

 

قسمتی از متن:

در این نوشتار به برخی از آزمون‌ها (که به آزمون‌های سنجش مهارت‌های حرکتی معروف هستد)، خواهیم پرداخت و معرّفی خواهیم کرد.

کلیدواژه: مهارت حرکتی، روان‌شناسی کار، لرزش‌سنج پیرون، لرزش‌سنج مارپیچ، دقّت هدف‌گیری

انجام آزمایش با استفاده از دستگاه لرزش‌سنج مارپیچ

هدف: ارزیابی مهارت حرکتی دست و هماهنگی چشم و دست

وسایل مورد نیاز: دستگاه لرزش‌سنج مارپیچ، مترونوم.

حرکت‌ها را در یک تقسیم‌بندی کلّی می‌توان به به دو بخش تقسیم کرد:

1.      حرکات درشت، مانند کندن زمین با کلنگ.

2.      حرکات ریز، مانند خطّاطی و منبّت‌کاری.

بخشی از حرکات اندام‌ها درشت است و بخشی از آن‌ها ریز است. این دستگاه برای سنجش حرکات ظریف و ریز است. مسلّماً ظرافتی که در کار دست یک جرّاح چشم وجود دارد بسیار دقیق‌تر است از ظرافت کار یک خطّاط.

کسی‌که مدّت زیادی کارش با حرکات درشت بوده است، در این عمل مهارت می‌یابد امّا از قدرت و دقّت حرکات ظریفش کاسته می‌شود و در مقابل چنین شخصی کسی‌که مدّت زیادی کارش با حرکات ظریف بوده است، در این عمل مهارت می‌یابد امّا از قدرت و دقّت حرکات درشت او کاسته می‌شود.

این دستگاه در بین مردم و در رسانه‌ها بیشتر به نام دستگاه اعصاب‌سنج معروف است. ظاهر این دستگاه بسیار ساده است. یک میله‌ی فلزی طولانی که به صورت مارپیچ است و دارای پیچ و تاب‌های منظّمی است که روی حساب پیچ خورده‌اند. این دستگاه دارای یک الکترود فلزی است که قابل رفت و آمد در طول مارپیچ است و به یک لامپ یا بوق یا دستگاه مترونوم سری شده است. تا وقتی‌که الکترود فلزی به میله‌ی مارپیچ متّصل نشود، جریان الکتریسیته قطع خواهد بود امّا اگر برخوردی داشته باشد جریان وصل شده و لامپ روشن می‌شود و یا اگر از بوق یا مترونوم استفاده شده باشد، صدایی تولید کرده و یک خطا ثبت خواهد شد. 

لازم به ذکر است که داشتن لرزش در دست امری طبیعی است و همه‌ی افراد دستشان دارای لرزش است امّا آن‌چه ما در این‌جا مورد بررسی قرار خواهیم داد میزان لرزش توسّط سنجش تعداد خطاها و زمان سپری شده می‌باشد. هرچه تعداد خطاها کم‌تر و زمان سپری شده کم‌تر باشد، مهارت حرکتی فرد بیشتر خواهد بود و هر چه خطاها بیشتر و زمان سپری شده نیز بیشتر باشد نتیجه عکس خواهد شد. این آزمایش رابطه و هماهنگی عمل دست و چشم را نیز به خوبی نشان می‌دهد. 


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,900 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
meharate-angoshtan_1937433_2872.zip34.6k