آزمون یاب: مرجع تخصصی پرسشنامه و پاورپوینت

پرسشنامه, پروتکل درمان, پاورپوینت, پروپوزال

آزمون یاب آزمون یاب

اطلاعیه فروشگاه

جهت جلوگیری از خطای بانکی در هنگام خرید، vpn یا فیلترشکن خود را غیرفعال کنید ........ ........... .......... .... ........... ......... .... ..... انجام تراکنش های کمتر از مبلغ 5000 تومان با کارت های بانک ملی ممکن نیست (از سایر کارت های بانکی استفاده کنید) .... .... ... .. درصورت ناموفق بودن خرید، مجددا اقدام به خرید نمائید یا با کارت بانک دیگری خرید کنید و یا نام فایل درخواستی را به ایمیل azmonyab@gmail.com یا azmonyab86@ (تلگرام) بفرستید

آزمایش ارزیابی آستانه تشخیص نور چشمک‌زن - آزمایش ادراک سوسو

آزمایش ارزیابی آستانه تشخیص نور چشمک‌زن - آزمایش ادراک سوسو

عنوان آزمایش:

آزمایش ارزیابی آستانه تشخیص نور چشمک‌ زن (آزمایش ادراک سوسو)

تعداد صفحات:   12

نوع فایل:    WORD

 

قسمتی از متن:

یکی دیگر از انواع آستانه‌ها، آستانه‌ی ادراک سوسو  است. این بحث مربوط به خاموش و روشن شدن نور و ادراک ما از این تناوب است. چنان‌چه می‌دانیم روشنایی وسایلی مانند چراغ مهتابی و بعضی لامپ‌هایی که با برق شهر کار می‌کنند در واقع در حال خاموش و روشن شدن هستند و به دلیل سرعت بالای آن، ما قادر به ادراک درست آن نیستیم. به‌طور مثال در لامپ‌های مهتابی که تقریباً همه‌ی ما از آن‌ها در منازل، اتاق‌های مطالعه، سالن‌های کارگاه‌های تولیدی، بیمارستان‌ها و خیلی مکان‌های دیگر استفاده می‌کنیم و همه‌ی روشنایی شب‌های ما از آن‌ها تأمین می‌شود، فرکانس یا بسامدِ سوسو، 50 هرتز است؛ یعنی در هر ثانیه‌50‌ بار خاموش و روشن     می‌شود. با توجّه به آزمایش‌هایی که محقّقان در آزمایشگاه‌هابر روی آزمودنی‌ها انجام داده‌اند، میانگین آستانه‌ی ادراکِ سوسو حدود 42 هرتز (یعنی 42 بار در ثانیه) است.

وسایل لازم برای آزمایش:

دستگاه ادراک سوسو وسیله‌ای است برای سنجش این آستانه‌ی ادراکی. این دستگاه از یک جعبه‌ی  فلزی تشکیل شده است که  در یک سوی آن محلّی برای دیدن داخل جعبه تعبیه شده است و در مقابل آن درون جعبه چراغ کوچکی  نصب شده است که آزمودنی باید  آن‌را ببیند. در کنار جعبه نیز کلیدهایی برای تنظیم نور و بسامد آن ( میزان خاموش و روشن شدن در ثانیه) وجود دارد.

روش کار آزمودنی چشمان خود را روی محل دید قرار داده و به داخل جعبه نگاه می‌کند. آزمون‌گر بعد از روشن کردن دستگاه و روشن شدن لامپ درون جعبه، از آزمودنی می‌خواهد تا همان‌طور که درون جعبه را می‌بیند، با دست خود فرکانس لرزش نور را تنظیم کند و نقطه‌ی آستانه‌ی ادراک سوسوی خود را بیابد. سپس به آزمون‌گر بگوید تا نتیجه را ثبت کند. این کار را حدّاقل10 بار برای هر آزمودنی انجام می‌دهد.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,800 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
noore-cheshmakzan_1937427_6762.zip36.4k